Zeges voor Van Ark en Groen
- roy6647
- 8 sep
- 2 minuten om te lezen

Lars van Ark heeft zaterdag de Veldslag om Norg op zijn naam gebracht. Een dag later volgde Marjet Groen met een zege in de NL Gravel Series-manche in Medemblik. Ook was er een mooie vijfde plaats voor Tessa Neefjes in de World Series Gravelrace in Wales.
Lars van Ark was zowel blij als geëmotioneerd na afloop van het behalen van zijn zege in de Veldslag om Norg. ‘’Er stond een sterk startveld, Ik wist dat het lastig zou worden. Om het dan af te maken, is wel iets heel moois. Dit was een groot doel met een dubbele reden. In juni is teamgenoot Thom Bonder verongelukt. Hij heeft hier tig keer op het podium gestaan en moest zijn thuiswedstrijd nog een keer winnen. Ik heb voor hem gereden en voor hem gewonnen. Ik ben heel blij dat ik dit voor hem heb kunnen doen.’’

Een dag later volgde Marjet Groen met de zege in de NL gravel series-wedstrijd in Medemblik. ‘’Dit was een nieuwe toevoeging aan de NL gravel series kalender: over de vuilnisbelt in Medemblik. Het was een leuk parcours, er stond veel wind en er waren ook een paar technische gedeelten. Na twee rondes heb ik aangevallen waardoor we met een viertal overbleven. In die kopgroep werd goed samengewerkt, maar ik wilde de kop van de wedstrijd richting eind koers graag verder uitdunnen. Dus heb ik opnieuw aangevallen, waarna ik met Hanneke Weel overbleef. In de laatste halve ronde heb ik vervolgens opnieuw voor de aanval gekozen, waarna ik solo de overwinning kon pakken.”

Tessa Neefjes reed dit weekeinde een World Serie Gravel in Wales. ‘’Dat was echt supermooi! Het parcours liep midden door een nationaal park en ook was er een aparte start met de elite vrouwen. Het was dus wel heel leuk om het spelletje voor de beste resultaten weer eens te spelen. We waren in het begin met een groep van vier weg maar werden toch weer teruggepakt. We konden daarna lastig echt verschil maken en zo werd het meer en meer een afvalkoers. In de tweede ronde probeerde ik op de singletrack afdaling en bovenop de klim weg te komen maar het brak ook steeds niet echt genoeg. Uiteindelijk zat ik een groep die streed voor het podium toen deze wegreed op een klim. Toen toch even iets te gek gedaan, denk ik, en ik moest ze laten gaan. Toen ben ik alleen naar plek vijf gereden. Wel een heerlijke wedstrijd gereden en ik ben tevreden met het gevoel.”’






Opmerkingen